ایسنا: حمایت از تولید، نیازمند اقدام و عمل است

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد گفت: در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از مسئولان و دولت خواهشمندیم در راستای فرمایشات و دغدغه‌های رهبری، از شعار دادن اجتناب کرده و حمایت از تولید را جدی بگیرند.

رز تحریر یزد

محمودرضا صنعتکار، مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار ایسنا، اظهار کرد: پیش از سال 1391، واردکننده یکی از برندهای مطرح بودم. در این سال که "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نام‌گذاری شد، واردات را قطع کرده و کلیه سرمایه خود را برای راه‌اندازی کارخانه تولید نوشت‌افزار در شهر یزد صرف کردم.

وی با اشاره به پیشینه این واحد تولیدی ادامه داد: در این سال‌ها موفق به کسب تندیس حمایت از حقوق مصرف کننده در سه سال متوالی، کارآفرین برتر و واحد نمونه تولیدی شدم. این کارخانه در حال حاضر بزرگ‌ترین کارخانه تولید نوشت‌افزار در خاورمیانه است.

صنعتکار به مشکلات تولید در کشور پرداخت و افزود: به‌دلیل عدم حمایت، تعداد نیروی شاغل در این کارخانه از ۳۵۰ نفر به ۱۹۰ نفر کاهش یافته و علیرغم منویات رهبری و مصوبه هیأت‌ دولت مبنی بر ممنوعیت خرید کالاهای مشابه تولید داخل توسط دستگاه‌های دولتی، متأسفانه از کالاهای بی‌کیفیت چینی و هندی استفاده کرده و از واردات آن‌ها حمایت می‌‌شود.

این تولید کننده با اشاره به کیفیت مطلوب کالاهای تولید داخل، بیان کرد: کالاهای تولیدی رز تحریر یزد و بسیاری دیگر از واحدهای تولیدی دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب، استانداردهای ایران و اروپا، گواهینامه ایزو هستند.

وی به خدمات این برند اشاره کرد و گفت: ما محصولات خود را با گارانتی دو ساله به مصرف‌کننده ارایه می‌دهیم. این خدمات برای نخستین‌بار در صنعت نوشت‌افزار کشور ارایه می‌شود اما باز هم بازار در دست کالاهای بی‌کیفیت چینی و هندی است.