۱۳ مهر, ۱۳۹۵ تسهیلات با نرخ کنونی تولیدکننده را نابود می‌کند/ بستن واردات اشتباه است، رقابت سالم شکل بگیرد

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد در میزگرد ایلنا: /2 /

تسهیلات با نرخ کنونی تولیدکننده را نابود می‌کند/ بستن واردات اشتباه است، رقابت سالم شکل بگیرد

تسهیلات با نرخ کنونی تولیدکننده را نابود می‌کند/ بستن واردات اشتباه است، رقابت سالم شکل بگیرد

صنعتکار گفت: کل مصرف خودکار در کشور حدود 550 الی 600 میلیون عدد است و در سال گذشته مستقیماً از هند ماهانه حدود 7 میلیون عدد و از چین و امارات نیز چندین برابر این رقم خودکار وارد شده است.

محمودرضاصنعتکار، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد، نیز  گفت: اولین مشکل تولید در کشور، خود دولت است. در حال حاضر مهم‌ترین ضربه برای تولیدکننده، دریافت تسهیلات است. تسهیلات با نرخ‌های کنونی تولیدکننده را نابود کرده است. بسیاری از واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی بدهکار بانکی هستند.

صنعت‌کار گفت: بنده تا سال 1391 واردکننده بودم ولی از سال 1391 و بعد از فرمایشات رهبری مبنی بر حمایت از کار و سرمایه ایرانی به تولید در داخل کشور روی آوردم.

وی اظهار داشت: شرکت بنده در حال حاضر ظرفیت تولید حدود500 میلیون خودکار در سال را دارد، اما عملاً کمتر از 10% خودکار تولید می کنیم و ظرفیت ما بالفعل نشده است.

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد گفت: قاچاق خودکار به این صورت نیست که خارج از گمرک اتفاق بیفتد. تعرفه گمرکی خودکار قبلاً 25  درصد و روان‌نویس 8 درصد بود و بعضی تاجران خودکار را به اسم روان نویس و ارزش پایه خودکار وارداتی را نیز کمتر از مبلغ واقعی ثبت می‌‌کردند و در نتیجه حقوق کمتری پرداخت می‌کردند که این خود نوعی قاچاق کالاست و برای تولیدکننده غیر قابل رقابت بود ولی خوشخبختانه با پیگیری این شرکت و حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت تعرفه‌ها یکسان سازی شد ولی هنوز ارزش واقعی اعلام نمی شود.

صنعتکار اظهار داشت: کل مصرف خودکار در کشور حدود 550 الی 600 میلیون عدد است و در سال گذشته مستقیماً از هند ماهانه حدود 7 میلیون عدد و از چین و امارات نیز چندین برابر این رقم خودکار وارد شده است.

3

این تولیدکننده نوشت افزار گفت: ما در حال حاضر صادرات نداریم اما در نمایشگاه فرانکفورت جهت راهیابی به بازارهای اروپایی و سایر کشورها حضوری فعال خواهیم داشت. 

وی ادامه داد: اولویت تولیدکننده و دولت در راستای اهداف عالیه نظام اقتصادی کشور، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان داخلی با عنایت به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، جلوگیری از خروج ارز از کشور جهت ارتقای نظام مالی کشور مصوب 01/02/1394 و همچنین پیشگیری از رقابت ناسالم ناشی از واردات کالاها و محصولات مشابه خارجی و اشتغالزایی باید اول نیاز بازار داخلی تامین شود و سپس مازاد تولید صادر شود.

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد افزود: به هر حال بستن واردات اشتباه محض است زیرا باید رقابت سالم صورت پذیرد و اگر مسئولین و مدیران ارشد با توجه به مصوبه هیئت دولت مبنی بر ممنوعیت خرید کالاهای مشابه تولید داخل خودشان از نوشت افزار تولیدی استفاده کنند، سازمان‌های زیرمجموعه نیز این کار را نیز انجام می‌دهند، اما این مصوبه اجرایی نمی‌شود و متاسفانه شاهدیم که برخی از کارپردازان وزارت خانه‌ها و نهادهای دولتی نوشت افزار وارداتی می‌خرند که این امر ضعف مدیریتی است.

وی افزود: در حال حاضر بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای اقتصاد مقاومتی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان ملی استاندارد، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاشند تا با انجام اصلاحاتی جلوی قاچاق به کشور را بگیرند. 

صنعتکار گفت: یکی از راه‌های مهار قاچاق اجرای دقیق استاندارد در مبادی ورودی کالا، بازرسی، نظارت و کنترل مستمر در راستای استاندارد بودن نوشت افزار در سطح عرضه توسط نهادهای ذیربط از جمله سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان ملی استاندارد و سایر نهادهای مرتبط است که متاسفانه در این رابطه کوتاهی زیادی می‌شود و همین امر اجحاف در حق مصرف کننده و تولیدکننده بوده و خلاف اهداف اقتصاد مقاومتی نیز است.

صنعتکار با بیان اینکه هنوز برای برخی از اقلام نوشت افزار استانداردی جهت واردات وجود ندارد، افزود: ما بر آن شدیم تشکل تخصصی برای حل مشکلات صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار راه‌اندازی کرده و این انجمن به عنوان عالیترین مرجع صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور آماده همکاری با دستگاه‌ها و نهادهای متولی امر در رابطه با صنف نوشت‌افزار از جمله استاندارد، قاچاق، ساماندهی بازار است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ حمایت از تولید، نیازمند اقدام و عمل است

ایسنا: حمایت از تولید، نیازمند اقدام و عمل است

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد گفت: در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از مسئولان و دولت خواهشمندیم در راستای فرمایشات و دغدغه‌های رهبری، از شعار دادن اجتناب کرده و حمایت از تولید را جدی بگیرند.

رز تحریر یزد

محمودرضا صنعتکار، مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار ایسنا، اظهار کرد: پیش از سال 1391، واردکننده یکی از برندهای مطرح بودم. در این سال که "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نام‌گذاری شد، واردات را قطع کرده و کلیه سرمایه خود را برای راه‌اندازی کارخانه تولید نوشت‌افزار در شهر یزد صرف کردم.

وی با اشاره به پیشینه این واحد تولیدی ادامه داد: در این سال‌ها موفق به کسب تندیس حمایت از حقوق مصرف کننده در سه سال متوالی، کارآفرین برتر و واحد نمونه تولیدی شدم. این کارخانه در حال حاضر بزرگ‌ترین کارخانه تولید نوشت‌افزار در خاورمیانه است.

صنعتکار به مشکلات تولید در کشور پرداخت و افزود: به‌دلیل عدم حمایت، تعداد نیروی شاغل در این کارخانه از ۳۵۰ نفر به ۱۹۰ نفر کاهش یافته و علیرغم منویات رهبری و مصوبه هیأت‌ دولت مبنی بر ممنوعیت خرید کالاهای مشابه تولید داخل توسط دستگاه‌های دولتی، متأسفانه از کالاهای بی‌کیفیت چینی و هندی استفاده کرده و از واردات آن‌ها حمایت می‌‌شود.

این تولید کننده با اشاره به کیفیت مطلوب کالاهای تولید داخل، بیان کرد: کالاهای تولیدی رز تحریر یزد و بسیاری دیگر از واحدهای تولیدی دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب، استانداردهای ایران و اروپا، گواهینامه ایزو هستند.

وی به خدمات این برند اشاره کرد و گفت: ما محصولات خود را با گارانتی دو ساله به مصرف‌کننده ارایه می‌دهیم. این خدمات برای نخستین‌بار در صنعت نوشت‌افزار کشور ارایه می‌شود اما باز هم بازار در دست کالاهای بی‌کیفیت چینی و هندی است.

۱۸ خرداد ۱۳۹۵

 

http://fna.ir/WXOEX1

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد:

واردات بی‌رویه نوشت‌افزار کمر تولیدکنندگان را شکست

خبرگزاری فارس: واردات بی‌رویه نوشت‌افزار کمر تولیدکنندگان را شکست

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد با انتقاد از واردات بی‌رویه نوشت‌افزار گفت: جلوگیری از واردات بی‌رویه توسط مسؤولان در حد یک شعار باقی‌مانده است.

محمدرضا صنعتکار در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در یزد از واردات بی‌رویه نوشت‌افزار از کشورهای چین و هند انتقاد کرد و اظهار داشت: این حجم واردات کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته است.

مدیرعامل شرکت رز تحریر یزد گفت: قبل از سال 91 واردکننده یکی از معروف‌ترین برندهای نوشت‌افزار به کشور بودم و بعد از آن سال به بعد با توجه به دغدغه رهبری در زمینه تولید داخلی و نامگذاری سال به نام سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، کار واردات را کنار گذاشته و همه سرمایه خود را برای راه‌اندازی یک کارخانه تولیدی نوشت‌افزار در یزد مورد استفاده قرار دادم.

وی عنوان کرد: طی سال‌هایی که مشغول تولید نوشت‌افزار بودم، موفق به کسب تندیس حمایت از حقوق مصرف‌کننده در سه سال متوالی، کسب عنوان کارآفرین برتر و واحد نمونه تولیدی شدم و در حال حاضر بزرگترین کارخانه در زمینه تولید نوشت‌افزار در خاورمیانه را دارم.

صنعتکار بیان کرد: به دلیل عدم حمایت مسؤولان و ارگان‌های متولی امر، اکنون تعداد نیروی شاغل این واحد تولیدی از 350 نفر به 190 نفر کاهش یافته و با وجود فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبه هیأت دولت مبنی بر ممنوعیت خرید کالاهای مشابه تولید داخل توسط دستگاه‌های دولتی، اقدام عملی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اغلب مواردی که از سوی مسؤولان مطرح می‌شود در حد شعار باقی مانده است و هنوز عملی نشده و حتی خود مقامات و ادارات با وجود کیفیت بالا، قیمت مناسب، کسب استانداردهای ایران و اروپا، گواهینامه ایزو 9001 – 9004 و گارانتی دو ساله محصولات تولیدی برای نخستین بار در صنعت نوشت‌افزار متأسفانه باز هم از کالاهای بی‌کیفیت چینی و هندی استفاده می‌‌کنند.

صنعتکار تصریح کرد: اقدامات برخی از مسؤولان شعارزده شرایطی را برای برخی از تولیدکنندگان ایجاد کرده است که اغلب ما گاهی به این نتیجه می‌رسیم که تولید در کشور اشتباه است و جایگاهی ندارد.

وی از مسؤولان خواست تا دست از شعار دادن برداشته و در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» در زمینه حمایت از تولید، فرمایشات رهبری را جدی گرفته و به شکلی جدی و واقعی در این عرصه فعالیت کنند.

به گزارش فارس، در استان یزد بیش از 3 هزار و 500 واحد صنعتی مشغول به فعالیت هستند که نیمی از این واحدها یا غیرفعال شده‌اند یا با یک سوم ظرفیت خود کار می‌کنند.

انتهای پیام/2464/ت40

 

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان

سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان

با حضور جناب آقای دکتر نوابی رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

 

[3:12:30 PM]

۲۱ اسفند ۱۳۹۴ کنکو، بر قله قهرمانی رقابت‌های بسکتبال نونهالان ایستاد

پایان رقابت‌های نونهالان جام زنده یادشهریاری

کنکو، بر قله قهرمانی رقابت‌های بسکتبال نونهالان ایستاد

ایلنا: نخستین دوره رقابت‌های بسکتبال نونهالان جام بازیکن نوجوان زنده یاد امیر عباس شهریاری در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی کشوری به پایان رسید.

متن خبر